Süper Lig Şampiyonu Takım Satılıyor!

Süper Lig’de yaşanan olayların ardından çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Fanatik’te yer alan habere göre, Süper Lig ekibinin yabancı yatırımcılara satılması için anlaşma sağlandı. İşte ayrıntılar…

Manchester City, New York City, Melborne City, Yokohama F. Marinos, Montevideo City Torque, Girona FC, Schuan Jiuniu, Mumbai City FC, Lommel SK, Esparence Sportive Troyes, Palermo, Bahia, Club Bolivar gibi takımları bünyesinde bulunduran City Futbol Grup, Türkiye’den bir Süper Lig takımını satın almak için bir süredir araştırma halindeydi.

İLK ÖDEME ALINDI

Bir süredir Başakşehir ile büyük gizlilik çerçevesinde görüşen City Group, Turuncu-Lacivertliler’le anlaşma sağladı. Öyle ki Başakşehir’in hisse satışı ile ilgili ilk ödemeyi aldığı ifade ediliyor. Dev satışın kısa süre içerisinde resmi olarak duyurulması bekleniyor.

Hatırlanacağı üzere bu satış ilk olmayacak. Danimarkalı şirket Sport Republice, yakın zaman önce Trendyol 1.Lig temsilcisi Göztepe’nin yüzde 70’ini satın almıştı. Şirketin sahibi Rasmus Ankersen, Türk sporuna yatırım yapan ilk yabancı isim oldu. Ankersen aynı zamanda İngiliz ekibi Southampton’ın da sahibi olarak dikkat çekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x