Efsane geri dönüyor; Fiat Egea yerine 2024 model Fiat Linea geliyor

Türkiye’de en çok satan sedan otomobillerden biri olan Fiat Linea yeni kasasıyla tekrardan yollara çıkmaya hazırlanıyor.

Bilindiği üzere Fiat, 2015 yılında Linea yerine Egea’yı getirmişti. Aradan geçen 9 yıl içerisinde Egea çeşitli makyaj operasyonları geçirse de artık eskidi.

Rakipleri bir bir yeni kasa otomobilleriyle yollarda boy gösterirken Fiat’tan da bir hamle geldi.

Fiat önümüzdeki günlerde 2024 model Fiat Linea ile şova hazırlanıyor.

Peki 2024 model Fiat Linea ne gibi özelliklere sahip olacak? Hemen bu sorunun yanıtını verelim.

Fiat, yeni modelini ülkemize 3 farklı motor seçeneğiyle getirmeyi planlıyor. Bu motor seçeneklerinden 2’si benzinli ve bir tanesi de hibrit olacak.

Görüldüğü üzere multijet motorun yerini hibrit motor almış. Bu da yakın gelecekte taksi ve benzeri araçların dizel yerine hibrit motorlara geçiş yapacağını gösteriyor.

2024 model Fiat Linea tasarım hatları açısından eski Linea modelini anımsatıyor. Lakin aracın kokpit kısmı hayli teknolojik görünüyor.

Dürüst olmak gerekirse, güncel Egea’nın dış görünümü, yeni Linea’ya göre biraz daha tarz görünüyor. Fakat dediğimiz gibi, söz konusu kokpit olduğunda yeni Linea her türlü daha teknolojik bir otomobil.

Fiat’ın yeni Linea modelini bu yılın ikinci yarısında Türkiye pazarında satışa sunması bekleniyor. Yine de bekleyip göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x